Sazka Olympijský víceboj

Informace o projektuÚprava bodování Odznaku všestrannosti | Sazka Olympijský víceboj

Letošní školní rok také pokračujeme v zapojení do projektu Sazka Olympijský víceboj. Celorepublikový projekt, do kterého jsme se zapojili, je popsaný na tomto odkaze: http://www.ceskosportuje.cz/. Žáci mají Tréninkové deníky, pracují na své kondici a celkovém tělesném rozvoji a snaží se splnit tyto disciplíny:

1. Hluboký předklon
2. T – běh (neboli člunkový běh)
3.  Zkrácené sedy – lehy
4. Postoj čápa
5. Sprint 60 m 
6. Zátopkův běh
7. Skok z místa/Trojskok snožmo z místa
8. Hod basketbalovým míčem

Sazka Olympijský víceboj se soustřeďuje na rozvoj pohybu všech dětí. Jeho hlavním cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale v průběhu běžných hodin tělesné výchovy zapojit co nejvíce žáků na základních školách a nižších stupních šestiletých nebo osmiletých gymnázií do osmi měřitelných disciplín a zároveň je motivovat k tomu, aby sportovali i ve svém volném čase. Každé dítě si může najít sporty, které mu nejvíc půjdou. Po splnění všech osmi disciplín totiž žáci dostanou sportovní vysvědčení – unikátní analýzu pohybových schopností. Ta dětem ukáže, pro které sporty mají největší předpoklady, jak je mohou rozvíjet a také kde se sportům ve svém okolí mohou věnovat. Pro žáky, kteří sportovní vysvědčení získali již ve školním roce 2019/2020 bude po splnění všech disciplín připraveno nadstavbové vysvědčení s analýzou zlepšení a doporučeními pro trénink.

1. pololetí

Ve školním roce 2019/2020 naše škola vysoutěžila částku 10 000 – na sportovní vybavení

 

2. pololetí

 

Kontakt

Adresa

Základní škola Pavlínov
Žďář nad Sázavou
Pavlínov 44
Velké Meziříčí 59401

Kontakt

zs.pavlinov@centrum.cz
TEL.: 566 544 363
MOBIL: +430 777 753 975
Datová schránka: 8xzmq2m

© ZŠ Pavlínov | Created by Micesys